درود مهمان!  / حسابی بسازید.
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تولید
#1
ژنراتور: یکی از عناصر اصلی سیستم های قدرت ژنراتور سه فاز ac هستند که ژنراتور سنکرون یا مولد جریان متناوب نامیده می  شود. ژنراتور های سنکرون دارای دو میدان گردان سنکرون هستند، یک میدان توسط نیروی چرخشی رتور در سرعت سنکرون و با جریان تحریک DC تولید و میدان دیگر در سیم پیچ های استاتور و بوسیله جریان های آرمیچر سه فاز تولید می گردد. جریان DC برای سیم پیچ های رتور از طریق سیستم تحریک فراهم می شود. در واحد های قدیمی، تحریک شامل ژنراتور های DC بود که روی همان محور ژنراتور acc نصب شده و تحریک را از طریق حلقه های لغزشی تامین می کردند.

منبع توان مکانیکی که معمولا محرک اولیه نامیده می شود، می تواند توربین های آبی در زیر ریزش آب، توربین های بخار که انرژی آن ها از سوخت هایی مانند زغال سنگ، گاز و مواد هسته ای تامین می گردد، توربین های گازی، یا گاهی اوقات موتورهای احتراقی درون سوز با سوخت نفتی باشد.
در یک نیروگاه برای تامین قدرت مورد نیاز چندین ژنراتور به طور موازی به  شبکه قدرت متصل هستند. آن ها به یک نقطه مشترک  که شین نامیده می شود وصل می گردند.

ترانسفورماتور ها: عنصر اصلی دیگر سیستم های قدرت ترانسفورماتور است. این وسیله قدرت را با بازده بسیار بالا از یک سطح  ولتاژ به سطح ولتاژ دیگر انتقال می دهد. قدرت انتقالی به ثانویه تقریبا همان قدرت اولیه است، به جز تلفات ترانسفورماتور و حاصلضرب VI در سمت ثانویه که تقریا همان مقدار سمت اولیه است. بنابراین با استفاده از یک ترانسفورماتور افزاینده با نسبت درو a جریان ثانویه به نسبت یک بر روی a کاهش خواهد یافت. این عمل موجب کاهش تلفات در خط انتقال می گردد و انتقال قدرت را در فواصل طولانی میسر می سازد.

نیازمندی های عایقی و دیگر مشکلات عمل طراحی، ولتاژ تولید را به مقادیر پایین مثلا 30KV محدود می سازد. بنابراین، ترانسفورماتور های افزاینده برای عمل انتقال قدرت استفاده می شوند. در سمت دریافت خطوط انتقال، ترانسفورماتور های کاهنده جهت کاهش ولتاژ به مقادیر مناسب برای توزیع و مصرف به کار می روند. در یک سیستم پیشرفته برق، امکان دارد قدرت چهار یا پنج مرتبه میان ژنراتور و مصرف کننده نهایی دچار این تغییرات گردد.


فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی
       
پاسخ
#2
ایران کشوری با تمدن و فرهنگ بسیار غنی و سفره ایرانی سفره ای رنگین است. ایرانیان از گذشته توجه ویژه ای به غذای خود داشته اند.
معرفی بهترین رستوران های ایرانی

Iranian Restaurant
Persian Restaurant
Iranian food
Persian food
پاسخ
#3
شرکت تابلو سازی اریانا ساین با سالها سابقه و تجربه، همراه با طراحان متخصص و مجرب خود ارائه دهنده انواع تابلو های تبلیغاتی (تابلو چلنیوم -تابلو استیل-تابلو فلکسی-تابلو وکیوم و....به مشتریان عزیز در کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه میباشد
دوستان عزیز لطفا از سایت ما هم دیدن فرمایید
http://www.arianasign.com
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

درباره انجمن plcmen آموزش plc و انوماسیون صنعتی

برای اطلاعات بیشتر، از فرم تماس ما استفاده کنید.

              تبلیغات